634 Obserwatorzy
106 Obserwuję
pirlimpempem

Pirlim Pem Pem

Bibliotekarz. Książki czytam, nie wącham.

Lubię paralotnie, czekoladę i Chiny.

Nie pijam kawy. Mówię, co myślę. Mieszkam nad Tamizą.

 

Teraz czytam

Polska egzotyczna. Tom 2. Przewodnik
Grzegorz Rąkowski

Jeden dzień z życia

Obawiam się, że dopada mnie jesienna deprecha. Londyn znienacka przeistoczył się w smutne, desperacko łaknące słońca miasto, które rozpływa się w lodowatym deszczu a mieszkańcy albo chowają się w swoich ciepłych norkach albo przychodzą do mojej biblioteki i wyrzucają z siebie pretensje, z prędkością warp 9. O to, że kara niesłusznie naliczona, że zamówiona książka nie dotarła, że zimno i pada. I nieważne jest, że ktoś zapomniał prolongować, że książka wychodzi dopiero w październiku a ja nie mam mocy sprawczych by wpłynąć na aurę. Wszystko jest źle.

 

Cios w plecy zadała mi świeża dostawa nowości, z których wyłoniła się taka oto lektura:

 

 

Dinozaur, który wykupkał planetę. Obawiam się, że w obecnych okolicznościach przyrody ten rodzaj angielskiego humoru mnie nie rozśmiesza.

 

W ramach poprawy nastroju rozpoczęłam przygotowania do krakowskich Targów Książki. I stwierdzam, że niechybnie grozi mi bankructwo. Bo co to zrobić skoro w Krakowie czeka mnie literacka uczta. Poluję na:

 

         

 

                               

 

                

 

 

I są to książki, które muszę mieć :) Mam tylko nadzieję, że większość ukaże się w formie ebookowiej by zaoszczędzić mi walki o nadbagaż :) 

 

Na koniec miałam zajęcia z dzieciakami - rozmawialiśmy o Opowieściach z Narnii. Było troszkę łamigłówek, rebusów, były poważne dyskusje o mądrości Aslana i radościach życia na Latarniowym Pustkowiu (!). I powiem Wam, że te dwie godziny w towarzystwie momentami śmiertelnie poważnych 8-latków, zrekompensowały mi cały dzień pełen nieprzyjemności. A empatia dziecięca nie zna granic - na smutną minkę dostałam kwiatuszka. Ot tak, bo pewnie będzie mi milej. No i  następnym razem jest szansa na głośne czytanie Kubusia Puchatka.

 

Kwiatuszek i mój notes, który milusińskim bardzo się podoba :)