634 Obserwatorzy
106 Obserwuję
pirlimpempem

Pirlim Pem Pem

Bibliotekarz. Książki czytam, nie wącham.

Lubię paralotnie, czekoladę i Chiny.

Nie pijam kawy. Mówię, co myślę. Mieszkam nad Tamizą.

 

Teraz czytam

Polska egzotyczna. Tom 2. Przewodnik
Grzegorz Rąkowski

Nie wybaczę!

W otchłani mroku - Marek Krajewski

Nie daruję Markowi Krajewskiemu - po raz kolejny zarwałam noc ponieważ od jego książek nie można się oderwać!  Nie czytuje kryminałów - nudzą mnie zazwyczaj ale książki Krajewskiego są inne - przede wszystkim w klimacie retro, staroświecko brutalne i bije z nich erudycją autora. Nieistotne czy to Popielski czy Mock - obaj diabelnie inteligentni, potrafiący dostrzec uroki życia, pijący, palący i umiejętnie wykorzystujący zarówno własny urok jak i kobiece wdzięki.

 

W otchłani mroku nie jest może książką tak smakowitą jak Śmierć w Breslau ale czyta się równie szybko i nie zabrakło w niej stałych elementów - brudu, smrodu i brawury komisarza Popielskiego. Jesteśmy na kilku planach czasowych - współcześnie i w powojennym Wrocławiu. W obu przypadkach coś się dzieje.

 

 

Nocy nie przespałam ponieważ najzwyczajniej musiałam się dowiedzieć jak Krajewski rozwiązał kolejną zagadkę. Można autorowi zarzucać, że jego książki straciły powiew świeżości, że się powtarza. To bez znaczenia - Popielski mimo wieku nadal jest w rewelacyjnej formie i z całą pewnością sięgnę po każdy kolejny tom jego przygód.