634 Obserwatorzy
106 Obserwuję
pirlimpempem

Pirlim Pem Pem

Bibliotekarz. Książki czytam, nie wącham.

Lubię paralotnie, czekoladę i Chiny.

Nie pijam kawy. Mówię, co myślę. Mieszkam nad Tamizą.

 

Teraz czytam

Polska egzotyczna. Tom 2. Przewodnik
Grzegorz Rąkowski

30-day Book Chalenge - Dzień 30, ostatni....

Dzień 30 - Książka najukochańsza

 

Muszę tutaj wprowadzić dwie kategorie - pierwszą dotyczącą literatury fiction i drugą - non fiction. Nie wyobrażam sobie bym mogła osądzić jednoznacznie, która z książek jest "najlepsiejsza". To dwa odmienne czytelniczo światy.

 

Fiction:

 

 

Jako nastolatka wygrzebałam Listonosza u wuja, w sekretarzyku, gdzie trzymał wiele interesujących dzieł. Po raz pierwszy czytałam z wypiekami na twarzy. Mimo upływu lat, książka nadal nosi znamiona seksualnego rozpasania, nadal może gorszyć. Ale jest historią faceta, któremu tak się poukładało życie, że nie został wybitnym myślicielem a problemy rozwiązywał szybko i sprawnie. Oj, pójdę z tą książką do grobu...

 

Non fiction:

 

 

Dzieje Herodota zapoczątkowały moje przywiązanie do literatury antycznej. Bez wiedzy w książce zawartej nie dokonalibyśmy wielu odkryć a i wiele inspiracji mogłoby umknąć. Czasem jak baśń, czasem poważne dzieło naukowe. Praca totalna.

 

 

Uff...to już jest koniec mojego Wyzwania czytelniczego. Wiedzy nie uporządkowałam, nadal żyję w literackim chaosie. Choć zabawa była przednia. Z okazji ukończenia 30-dniowego maratonu, robię wyjątek i piję kawę. Za wszystkich czytających - jeszcze przecież tyle przed nami!

 

 

(Miłośnicy kawy - proszę mnie nie linczować - mam znikome doświadczenie w kawowej materii, a taka kawa jak powyżej idealnie pasuje do ciasta truskawkowego, naprawdę... )