633 Obserwatorzy
106 Obserwuję
pirlimpempem

Pirlim Pem Pem

Bibliotekarz. Książki czytam, nie wącham.

Lubię paralotnie, czekoladę i Chiny.

Nie pijam kawy. Mówię, co myślę. Mieszkam nad Tamizą.

 

Teraz czytam

Polska egzotyczna. Tom 2. Przewodnik
Grzegorz Rąkowski

30-day Book Challenge - Dzień 24

Dzień 24 - Książka, którą chciałabym by przeczytali inni

 

Z całą pewnością chciałabym by więcej osób czytało książki, o których później obszernie się wypowiadają. Płonne nadzieje niestety....

 

A teraz ad rem -  chciałabym zarekomendować powieść, a właściwie dwie powieści, polskiego pisarza Henryka Panasa. Obie są swoistą interpretacją mitów biblijnych, opublikowano je przed ponad ćwierćwieczem jednak urok języka i interesująca fabuła, skłaniają do odkurzenia ich na bibliotecznych półkach.

 

Kilka lat temu świat obiegła informacja o odkryciu Ewangelii Judasza, która wprowadziła nieco zamieszania w świecie chrześcijańskim. Wyobraźcie sobie, że na wiele lat przed odnalezieniem Ewangelii, Polak, Henryk Panas, napisał historię odmienną niż ta znana nam z kart Nowego Testamentu. I tę właśnie opowieść chciałabym Wam gorąco polecić.

 

 

Mowa o Według Judasza. Apokryf oraz o Judasza dziennik intymny.

 

Te nieduże książeczki, ale ich lektura pozwoliła mi na nowo spojrzeć, nie tylko na kwestie zagadnień interpretacji ale również na prozę polską w latach 70tych i 80tych. Zindoktrynowana marną wiedzą z czasów szkolno-studenckich, nie przypuszczałam nawet, że mogę odkryć taką perełkę.

 

Jeśli gdzieś kiedyś zobaczycie książki Panasa na regale w bibliotece, nie wahajcie się. Warto.