633 Obserwatorzy
106 Obserwuję
pirlimpempem

Pirlim Pem Pem

Bibliotekarz. Książki czytam, nie wącham.

Lubię paralotnie, czekoladę i Chiny.

Nie pijam kawy. Mówię, co myślę. Mieszkam nad Tamizą.

 

Teraz czytam

Polska egzotyczna. Tom 2. Przewodnik
Grzegorz Rąkowski

30-day Book Challenge - Dzień 23

Dzień 23 - Książka, której wciąż nie przeczytałam ale bardzo chcę przeczytać.

 

To jest pytanie typu niekończąca się opowieść. Przypuszczam, że podobnie jest w Waszym przypadku -  takich książek jest mnóstwo. Wybrałam kilka, które obiecuję sobie skonsumować w najbliższych miesiącach.

 

W kategorii fiction wybrałam:

 

 

Ogień Łukasza Orbitowskiego, autora słynnych Widm. Książka wydana w bardzo cenionej przeze mnie serii Zwrotnice Czasu. Nie każdy wie kim był Józef "Ogień" Kuraś, krąży wokół tej postaci wiele legend a Łukasz Orbitowski napisał książkę - wariację na temat losów porucznika. Muszę to przeczytać.

 

 

Podróż do kresu nocy - Louis-Ferdinand Céline. Klasyka, częściowo autobiograficzna powieść. Aż wstyd, że jeszcze do niej nie dotarłam.

 

Kategoria non-fiction

 

 

Zarys dziejów Afryki i Azji 1969-1996. Historia konfliktów autorstwa Andrzeja Bartnickiego. Jeśli chcę nadal podróżować, muszę zapoznać się z tą książka. Autor przedstawia ważne momenty w historii obu kontynentów na szerokim tle dziejów powszechnych. Must have!

 

 

Nad Nilem Błękitnym i Białym Alana Mooreheada. Pasja poznawcza nie odpuszcza. Książka interesująca nie tylko dla wędrowców, ale i dla pasjonatów odkryć geograficznych. Ta książka już niedługo będzie w czytaniu, jako że na moim koncie bibliotecznym pojawił się komunikat - "in transit". :)

 

 

Historia kina. Tom 1. Kino nieme - Tadeusz Lubelski, Iwona Sowińska, Rafał Syska. Jako pasjonatka początków kinematografii muszę tę książkę upolować. Bo kino nieme to nie tylko Pola Negri. Kto ogląda ten wie :)