634 Obserwatorzy
106 Obserwuję
pirlimpempem

Pirlim Pem Pem

Bibliotekarz. Książki czytam, nie wącham.

Lubię paralotnie, czekoladę i Chiny.

Nie pijam kawy. Mówię, co myślę. Mieszkam nad Tamizą.

 

Teraz czytam

Polska egzotyczna. Tom 2. Przewodnik
Grzegorz Rąkowski

30-day Book Challenge - Dzień 18

Dzień 18 - Książka, która mnie rozczarowała

 

Odrobinę to dziwaczne ale nieczęsto ulegam rozczarowaniom w kwestii literackiej. Może dlatego, że już dawno przestałam ulegać hasłom typu "bestseller", "tego jeszcze nie było" lub "odkrycie literackie". Po primo ponieważ są to chwyty materkingowe i secundo wychodzę z założenia, że dobra literatura obroni się sama, nie potrzebuje do tego smutnych redaktorów i banerów reklamowych.

 

Postanowiłam przedstawić jedno z większych rozczarowań, jakie spotkało  mnie kilka lat temu, gdy byłam w okresie dickensowskim i czytałam wszystko jak leci. Po uroczym Davidzie Copperfieldzie czy interesującej Tajemnica Edwina Drooda doznałam niejakiego szoku czytając nomen omen Wielkie Nadzieje!

 

 

 

 

Toż to nuda straszna, a bohaterowie po prostu koszmarnie przewidywalni. Pip, może i szlachetny ale jakże głupi. Wielkie to było rozczarowanie ponieważ lektura dłużyła się niemiłosiernie i z wielkim trudem dotrwałam do końca. I nie było to zmęczenie materiału ponieważ Klub Pickwicka - czytany niedługo potem - bardzo przypadł mi do gustu.

 

 

 

 

Postanowiłam bliżej przyjrzeć się kwestii Wielkich Rozczarowań. Przemyślę to ;)

A tak a propos - czy ktoś tutaj czytał "Wyznaję" pana (Ma)Cabre? Jacyś rozczarowani? ;)