632 Obserwatorzy
106 Obserwuję
pirlimpempem

Pirlim Pem Pem

Bibliotekarz. Książki czytam, nie wącham.

Lubię paralotnie, czekoladę i Chiny.

Nie pijam kawy. Mówię, co myślę. Mieszkam nad Tamizą.

 

Teraz czytam

Polska egzotyczna. Tom 2. Przewodnik
Grzegorz Rąkowski

Dzień Niepodległości

Wczoraj miało miejsce święto. Nawet podwójne święto. Po pierwsze Amerykanie obchodzili Dzień Niepodległości ( i nie zostali przy tej okazji zaatakowani przez UFO). Po drugie jedna z polskich księgarni ebookowych ogłosiła promocję na książki związane z punktem pierwszym ( co stanowi zawsze podstawę dla szczuplejącego portfela).

 

Ameryka to dla mnie wciąż terra incognita i choć są plany by ją odwiedzić to przecież wiadomo, że na świecie jest tyle innych wspaniałych miejsc i moje wymarzone New England i Montana pozostają na razie w sferze daleko idących postanowień.

 

 

Nie tak dawno ukazał się "Hartland" Wolfganga Buschera, który bardzo przypadł mi do gustu. Autor pisze bardzo po europejsku, czytając miałam poczucie, że zapewne miałabym podobne spostrzeżenia. I co najważniejsze, Buschner nie zwiedza Nowego Jorku, Las Vegas czy Los Angeles. On pieszo pokonuje trasę z północy na południe, odwiedzając tak egzotyczne stany jak Kansas czy Nebraska.

 

 

W roku ubiegłym z Dorotą Warakomską i jej książką "Droga 66" wyruszyłam w podróż po Route 66. Sama historia drogi jest niezmiernie ciekawa a opowieści ludzi, którzy z Drogą związali swe życie po prostu fascynujące. Jednak czy z tych wszystkich elementów można stworzyć dobry reportaż? Mam pewne wątpliwości czy autorka podołała - mierzyła się z legendą.

 

 

Najciekawsza statystyczno - socjologicznie będzie jednak książka "Wałkowanie Ameryki" Marka Wałkuskiego. Bardzo dużo dat, jeszcze więcej danych wszelakich ale za to najsympatyczniejsze poczucie humoru, sprawny język reporterski a rezultacie udana próba przybliżenia czytelnikom słynnego "american dream".

 

Coś bym jeszcze przeczytała w temacie...Jakieś propozycje?